Datalogic Gryphon 4500, skvělý pomocník pro TPD

Naplnění směrnice o tabákových výrobcích se snímači Gryphon 4500

Změna právních požadavků vytváří zvýšenou poptávku po aplikacích na řešení sledování a trasování v celém dodavatelském řetězci v tabákovém (nejen) průmyslu.

Směrnice o tabákových výrobcích (2014/40/EU) má za cíl zlepšit fungování trhu s tabákem a souvisejícími produkty a zároveň zajistit vysokou úroveň ochrany zdraví evropských občanů. Směrnice zavádí pro legální dodavatelské řetězce systém sledování a trasování v rámci celé EU a viditelné i skryté bezpečnostní prvky. Všechna balení tabákových výrobků budou muset být označena jedinečným identifikátorem: lineárním čárovým kódem, QR kódem a samozřejmě kódem 2D DotCode, který je použit na jednotlivých balíčcích.  Příslušné hospodářské subjekty, zapojené do obchodu s tabákovými výrobky, budou muset zaznamenávat pohyb těchto balení vrámci celého dodavatelského řetězce a předávat související informace nezávislému providerovi.

Systémy sledování a bezpečnostní funkce musejí být zavedeny do

  • 20. května 2019 pro cigarety a tabák vlastní výroby
  • 20. května 2024 pro všechny ostatní tabákové výrobky

Zdroj: Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/40/EU ze dne 3. dubna 2014 o sbližování právních a správních předpisů členských států týkajících se výroby, obchodní úpravy a prodeje tabákových a souvisejících výrobků a o zrušení směrnice 2001/37/ES.

Řešení pro obchodníky (pokladny maloobchodních prodejen)

Maloobchodníci, kteří musejí ručně skenovat balíčky cigaret s malými kódy DotCode, EAN a DataMatrix, budou těžit z velkého snímacího výkonu snímačů Gryphon 4500 pro kódy typu DotCode. Kromě toho budou profitovat z jedné z nejdůležitějších technických inovací u bezdrátových verzí snímače Gryphon 4500 dosahují: žádná nutnost kontaktního čištění nebo údržbových postupů na bezdrátových modelech díky inovativnímu bezkontaktnímu „bezdrátovému dobíjecímu systému“.

Výrobci tabákových produktů

Výrobci, kteří musejí číst jedinečné DotCode ID, přidělené během výroby, nebo musí sledovat pohyb produktu od balíku až po úroveň kartonu či krabičky, si mohou pro dokonalou rovnováhu životnosti, výkonu a ceny zvolit model s vysokou hustotou (HD) snímače Gryphon 4500. V nabídce jsou modely s kabelem nebo s bezdrátovým připojením pomocí technologie Bluetooth® (model GBT) či STAR Cordless System™ společnosti Datalogic (model GM).
 

Distributoři tabáku, velkoobchodní distributoři a obchodníci

Obchodníci, kteří musejí snímat štítky na příchozích paletách a výrobcích, číst ID paketů z palet pro expedici, sledovat logistické fáze při přesunu paketů do vozidel a skenovat kódy pro správu vraceného zboží, mohou nalézt u modelů s vysokou hustotou (HD) uživatelsky přívětivou ergonomii spojenou s vynikající odolností proti prachu a vodě. Bezdrátové modely dovolují až 80 000 přečtení na jedno nabití a využívají technologii bezdrátového nabíjení. Patentovaná technologie „Green Spot“ společnosti Datalogic a exkluzivní 3GL™ (3 zelená světla) poskytují vynikající zpětnou vazbu.
 

Perfektní výsledky skenování s Datalogic Gryphon 4500

Rodina snímačů čárového kódu Gryphon™ 4500 představuje prvotřídní řadu ručních snímačů společnosti Datalogic pro univerzální aplikace díky vybavení nejmodernějším senzorem Megapixel s 2D bílým osvětlením pro perfektní výkony.  

Modely s vysokou hustotou (HD) snímačů Gryphon™ řady 4500, které jsou k dispozici jak s kabelem, tak v bezdrátových verzích, přinášejí skvělé výsledky při čtení DotCode, ale stejně tak pohodlně snímají všechny tradiční 1D a 2D kódy až do rozlišení 3 mil.

Vysoce viditelný 4-bodový zaměřovač zajišťuje jasné označení oblasti čtení, díky čemuž je cílení na kódy rychlé a snadné.

Patentovaná technologie „Green Spot“ společnosti Datalogic garantuje dodatečné vizuální potvrzení správného načtení kódu.

Bezdrátové modely snímačů Gryphon řady 4500 poprvé představují na trhu ručních snímačů inovativní a bezkontaktní „bezdrátový nabíjecí systém“, který je schopen definitivně eliminovat nejčastější poruchu bezdrátových snímačů – vadné kontakty!  Maximální spolehlivost, kterou nabízí technologie bezdrátového nabíjení snímačů Gryphon, znamená aktivitu 24/7 bez zastávek pro údržbu nebo opravy a tím i nejvyšší provozní produktivitu a výkon. Tento bezkontaktní systém, založený na technologii indukčního nabíjení, která je již široce rozšířená a dobře znám na spotřebitelském trhu, nevyžaduje žádné čištění.

Vyzkoušet, nebo rovnou koupit?

Před nákupem je možné si snímač Gryphon s řady 4500 vyzkoušet. Napřed je ovšm potřeby najít konfiguraci vhodnou právě ro Vás. S výběrem Vám samozřejmě pomůžeme, stačí vyplnit kontaktní fomrulář níže, nebo na produktové straně.

Kontaktní formulář

Vyplněním Vašich osobních údajů se ESP holding a.s., se sídlem U Ráje 449, 40321 Ústí nad Labem, IČ 27261387, stane správcem Vašich osobních údajů. Z právního titulu souhlasu evidujeme Email, Jméno, Příjmení, Telefon, do odvolání souhlasu. Tyto údaje zpracováváme za účelem vyřízení dotazu nebo poptávky. Podrobné informace zde