Systém Zebra Link-OS umožňuje snadnou integraci zařízení

Očekávání zákazníků se mění, poptávka po mobilních, inteligentních zařízeních schopných pracovat s cloudovými aplikacemi neustále roste, společnost Zebra Technologies v reakci na tyto trendy vytvořila nové softwarové prostředí pro tiskárny Zebra®.

Prostředí  Zebra® Link-OS™ verze 2.0

Nové prostředí Link-OS společnosti Zebra kombinuje nový, inovativní operační systém, výkonnou multiplatformní sadu pro vývoj softwaru (SDK) a aplikace, díky kterým je integrace, správa a údržba tiskáren Zebra jednodušší, než kdykoli předtím. Prostředí Link-OS umožňuje vývoj aplikací, díky kterým můžete tiskárny Zebra ovládat pomocí mobilních zařízení, ať již se nacházíte kdekoli na světě. Prostředí Link-OS je vysoce flexibilní a nabízí společnostem nové a kreativní možnosti správy tiskáren. Získávání informací o tiskárnách nebylo nikdy jednodušší. Získáte možnost bezpečně získávat informace o zařízeních uložené v Cloudu (například údaje o umístění zařízení a jeho zatížení), abyste mohli činit informovaná obchodní rozhodnutí a dokonce provádět proaktivní údržbu za účelem minimalizace prostojů. Tiskárny Zebra jsou nyní navíc ještě úspornější, než kdykoli předtím - snížili jsme čas potřebný pro implementaci, správu a odstraňování závad.

Prostředí Link-OS nabízí nové interaktivní a dynamické funkce a aktualizace aplikací okamžitě po jejich vydání, čímž umožňuje tiskárnám Zebra růst společně s vašim podnikáním. Můžete se spolehnout na to, že vaše tiskárna Zebra bude vždy držet krok s nejnovějšími technologickými trendy. Prostředí Link-OS nabízí aplikace, které vám pomohou implementovat a spravovat vaše tiskárny Zebra a vyvíjet aplikace přesně šité na míru vašim specifickým potřebám. Seznamte se s tím, co vám může prostředí Link-OS verze 2.0 nabídnout.

Implementace zařízení

 • Nově ve verzi 2.0: Funkce Virtual Devices nabízí podporu široké škály moderních i starších příkazových jazyků.
 • Technologie Print Touch™ umožňuje snadné párování zařízení a spouštění aplikací jedním dotykem.
 • Nástroje Zebra Utilities a aplikace Print Station umožňují rychlý tisk z tabletů a chytrých telefonů.

Správa zařízení

 • Nově ve verzi 2.0: Správce profilů Profile Manager je jedinou aplikací, kterou nyní potřebujete pro správu všech nastavení vašich tiskáren s podporou Link-OS.
 • Funkce Cloud Connect umožňuje tiskárnám využívajícím systém Link-OS přímé a bezpečné připojení ke cloudovým službám.
 • Nástroj AirWatch® Connector umožňuje správu tiskáren prostřednictvím systému správy zařízení AirWatch.

Vývojářské nástroje

Multiplatformní sada pro vývoj softwaru, která je součástí systému Link-OS, obsahuje všechny nástroje potřebné pro flexibilní vývoj speciálních řešení pro nejrůznější prostředí a infrastruktury.

Široká podpora nejnovějších i starších ovladačů tiskáren jediným kliknutím

Funkce Virtual Devices umožňuje u tiskáren podporujících systém Link-OS používat starší ovládací jazyky. Tím, že se ke starším ovládacím jazykům chová jako k aplikacím nainstalovaným přímo v tiskárnách, umožňuje funkce Virtual Devices tiskárnám podporovat širokou škálu ovládacích jazyků, přičemž zachovává všechny výhody správy zařízení, přizpůsobení a konektivity, které prostředí Link-OS přináší do vašich vnitropodnikových procesů. Díky funkci Virtual Devices je vaše investice do tiskárny podporující systém Link-OS investicí do budoucna, jelikož tato funkce podporuje širokou škálu zařízení, včetně tiskáren ostatních výrobců. S tím jak se mění jeho nároky si tak klient může vybrat typ tiskárny přesně vyhovující jeho potřebám.

Přechod na novou verzi je snadný. Navštivte www.zebra.com/link-os a snadno si stáhněte nejnovější software pro všechny vaše tiskárny s podporou systému Link-OS. Vzhledem k nutnosti implementace odlišných způsobů zpracování příkazových jazyků u různých výrobců pravidelně vydáváme aktualizace funkce Virtual Devices. První verze funkce Virtual Device vydaná společností Zebra bude obsahovat podporu zařízení.

Funkce Virtual Device je dostupná pro následující tiskárny Zebra:
Mobilní  iMZ220™ a řada iMZ230™ QLn™
Průmyslové Řada ZT200

Snadné párování zařízení a spouštění aplikací díky funkci Print Touch

Snadnější používání aplikací díky funkci Print Touch. Díky technologii Near Field Communication (NFC) nyní funkce PrintTouch uživatelům nabízí nový způsob ovládání a rychlý přístup k užitečným informacím. Spárujte zařízení využívající systémy Link-OS a Android™, vybavená technologií NFC, jedním dotykem. Vytvářejte díky funkci Print Touch nové aplikace, které se spouštějí jedním dotykem a snadněji se používají, a zajistěte tak, že uživatelé získají rychlý přístup k informacím, které potřebují. Zařízení Zebra s funkcí Print Touch mimo jiné umožňují přesměrování na webové stránky, díky tomu je snadné získat přístup k podpoře výrobků, video návodům a rozsáhlé znalostní bázi společnosti Zebra. Díky funkci Print Touch snadno uspoříte čas a náklady v oblasti IT a zákaznické a technické podpory.

Funkce Print Touch je dostupná pro následující tiskárny Zebra:
Mobilní  iMZ200 a iMZ230 QLn420™
RFID Řada ZD500R™ *

Sada nástrojů Zebra Utilities

Nová sada nástrojů Zebra Utilities podporuje tisk z nejrůznějších platforem a prostřednictvím nejrůznějších způsobů připojení - včetně Bluetooth® a bezdrátového připojení WLAN z mobilních zařízení Apple® OS™ a tabletů a chytrých telefonů Android. Použijte dodávané ukázkové šablony, nebo si vytvořte vlastní unikátní šablony pomocí aplikace ZebraDesigner™ s náhledem „co vidíte, to vytisknete“ pro systém Windows. Uživatelské šablony mohou být snadno uloženy do tiskárny, tabletu, nebo chytrého telefonu. Připraveno k okamžitému použití - sada nástrojů Zebra Utilities je dostupná v obchodech Apple AppStore a Google Play™.

Sada nástrojů Zebra Utilities je dostupná pro následující tiskárny Zebra:
Mobilní  iMZ200 a řada iMZ230 QLn
Průmyslové Řada ZT200
RFID Řada ZD500R*

Tiskněte odkudkoli - kdykoli - z nejnovějších platforem

Aplikace Print Station umožňuje tisk z tabletů a chytrých telefonů Android a představuje snadnou alternativu k používání fyzické klávesnice Keyboard Display Unit (KDU). Šablony štítků a stvrzenek vytvořené pomocí softwaru ZebraDesigner, aplikace s náhledem „co vidíte, to vytisknete“ pro Windows®, mohou být uloženy v tiskárně, chytrém telefonu, nebo tabletu a kdykoli použity pro tisk. Aplikace Print Station je dostupná v obchodě Google Play.

Aplikace Print Station umožňuje:

 • Vyhledávat a párovat zařízení Android s tiskárnami Zebra prostřednictvím připojení Bluetooth, WLAN nebo USB.
 • Získávat a zobrazovat šablony (formáty) dokumentů.
 • Zobrazovat požadavky pro zadání dat před zahájením tisku (podle konkrétního nastavení šablony dokumentu).
 • Využívat fotoaparát zařízení Android pro skenování čárových kódů a získaná data použít jako vstup pro tisk.
 • Kompletní zdrojový kód této aplikace je součástí sady pro vývoj softwaru systému Link-OS.
Aplikace Print Station je dostupná pro následující tiskárny Zebra:
Mobilní  iMZ200 a řada iMZ230 QLn
Průmyslové Řada ZT200
RFID Řada ZD500R*

Pro správu všech tiskáren se systémem Link-OS nyní potřebujete jen jedinou aplikaci!

Nástroj Profile Manager je nepostradatelný pomocník pro správu všech tiskáren se systémem Link-OS, to vše v rámci jediné obrazovky. Při nastavování svých tiskáren již nemusíte přepínat mezi více aplikacemi a nezáleží ani na tom, zda se právě nacházíte na druhém konci světa. Rozhraní správce můžete zobrazit na počítači, tabletu nebo chytrém telefonu, vše je snadné a přehledné. S nástrojem Profile Manager můžete své tiskárny se systémem Link-OS spravovat kdykoli a odkudkoli. Můžete spravovat jednu tiskárnu, skupiny tiskáren, nebo všechny tiskárny se systémem Link-OS ve vaší síti. Díky nástrojům Profile Tools snadno odešlete profily tisku do mnoha tiskáren najednou. Průvodce Connectivity Wizard umožňuje rychlou konfiguraci komplexních nastavení sítě Wi-Fi a díky průvodci Profile Wizard je konfigurace jednotlivých tiskáren, nebo jejich skupin, otázkou okamžiku. Průvodce Profile Manager je k dispozici na www.zebra.com/link-os.

Správce profilů Profile Manager je dostupný pro následující tiskárny Zebra:
Mobilní  iMZ200 a řada iMZ230 QLn
Průmyslové Řada ZT200
RFID Řada ZD500R*

Připojte se přímo a bezpečně ke cloudovým službám

Funkce Cloud Connect umožňuje tiskárnám využívajícím systém Link-OS komunikovat s cloudovými službami a odesílat data z jakéhokoli portu. Tiskárny se tak stávají nedílnou součástí celkové strategie využívání cloudových služeb a důležitým článkem vašich „Internet of Things“ řešení, ať již dnes, nebo v budoucnu. S využitím standardní technologie WebSockets mohou vývojáři bezpečně a přímo propojit zařízení se systémem Link-OS s cloudovými aplikacemi - ať již za účelem jejich správy, tisku, nebo jako součást výkonné platformy pro sběr dat. Aplikace mohou využít technologii pro sběr dat integrovanou v tiskárnách a rychle tak přímo prostřednictvím tiskárny přenášet informace z připojené čtečky, nebo vstupního zařízení, tím dochází k úspoře nákladů a zvýšení efektivity systému. Objevte nové způsoby práce. Technologie Cloud Connect ve spojení s funkcí Multiport vám umožní vytvářet řešení maximalizující návratnost vašich investic. Můžete například spárovat vaše tiskárny QLn nebo iMZ s cenově dostupným Bluetooth scannerem a využít bezdrátové připojení tiskárny pro přímou komunikaci s vašimi cloudovými aplikacemi. Data z čárových kódů tak mohou být ihned po načtení odeslána do cloudové aplikace a zpracována. Celý proces je rychlý a finančně nenáročný.

Funkce Cloud Connect je dostupná pro následující tiskárny Zebra:
Mobilní  iMZ200 a řada iMZ230 QLn
Průmyslové Řada ZT200

Jednodušší správa díky nástroji AirWatch Connector

Zbavte se nutnosti používat pro správu různých zařízení různé nástroje. Nástroj Link-OS AirWatch Connector, běžící na počítačích se systémem Windows, je rychlé a snadné řešení pro správu tiskáren se systémem Link-OS přímo v prostředí nástroje AirWatch, prostřednictvím sítí WLAN a Ethernet. Nástroj AirWatch Connector je součástí aplikace AirWatch verze 6.3 a novějších. Jednoduše stahujte nejnovější verze prostředí Link-OS, kopírujte data do zařízení a zkontrolujte jeho stav, to vše v rámci nástroje AirWatch!

Nástroj AirWatch je dostupný pro následující tiskárny Zebra:
Mobilní iMZ200 a řada iMZ230 QLn
Průmyslové Řada ZT200
RFID Řada ZD500R*

Vytvářejte vlastní aplikace pomocí sady pro vývoj softwaru integrované v prostředí Link-OS

Potřebujete načíst podpis a vytisknout doklad z iPhonu™? Chcete z vašeho zařízení se systémem Android tisknout štítky pro identifikaci majetku? Potřebujete vytvořit aplikaci schopnou evidovat a tisknout jmenovky pro návštěvy na počítačích využívajících systém Linux? Víme, jak vám pomoci. Sada pro vývoj software (SDK) systému Link-OS poskytuje vývojářům aplikací všechny nástroje potřebné pro rychlou a efektivní práci. Vývojáři mohou vytvářet aplikace pomocí libovolných nativních programovacích jazyků, včetně Java, Objective C, C# a VisualBasic - napříč nejrůznějšími operačními systémy. Robustní sada pro vývoj software systému Link-OS umožňuje tvorbu aplikací pro použití na počítačích, chytrých telefonech a tabletech používajících systému Windows, Linux, Unix, Android, iOS, Windows Mobile™ a Windows CE™. Díky tomu, že obsahuje základní programovací knihovny používané při vývoji aplikací systému Link-OS, Print Touch, Print Station, Cloud Connect, Profile Manager a dalších, které budou brzy vydány, umožňuje sada Link-OS SDK snadný vývoj výkonných aplikací.

Nová sada Link-OS SDK vám pomůže zvýšit efektivitu a snížit provozní náklady. Naše rozšířené ukázky jsou kompletní stavební bloky aplikací připravené k okamžitému použití. Naše knihovny pro konverzi formátu XML na ZPL umožňují vývojářům vytvářet řešení schopná převádět XML obsah na tisknutelný výstup. Tyto a mnohé další funkce vám pomohou uspořit značnou část času potřebného pro vývoj řešení.

Multiplatformní sada SDK systému Link-OS je dostupná pro následující tiskárny Zebra:
Mobilní iMZ200 a řada iMZ230 QLn
Průmyslové Řada ZT200
RFID Řada ZD500R*

Kontaktní formulář

Vyplněním Vašich osobních údajů se ESP holding a.s., se sídlem U Ráje 449, 40321 Ústí nad Labem, IČ 27261387, stane správcem Vašich osobních údajů. Z právního titulu souhlasu evidujeme Email, Jméno, Příjmení, Telefon, do odvolání souhlasu. Tyto údaje zpracováváme za účelem vyřízení dotazu nebo poptávky. Podrobné informace zde