Tablety pro podniková řešení

Tablety udělaly na veřejnost během posledních měsíců ohromný dojem. Lidé si stále ochotněji pořizují tyto zázraky mobilní výpočetní techniky, založené na platformách Android, Apple iOS nebo Windows.

Již před lety společnost Gartner předpověděla, že prodeje v roce 2012 celosvětově dosáhnou počtu 119 milionů prodaných zařízení a do roku 2015 se očekává, že až 35 % prodejů budou tvořit tablety pro podnikovou sféru. Další uznávaná analytická společnost Forrester předpovídá, že v roce 2016 dosáhnou prodeje tabletů čísla 375 milionů a na celém světě bude používáno 760 milionů zařízení.

Při tak vysoké popularitě tabletů je přirozené, že si těchto zařízení povšimla také podnikatelská sféra. To platí zejména v oblasti logistických řešení, kde použití mobilní výpočetní techniky ještě donedávna znamenalo vměstnat do kabin řidičů velké množství nejrůznějších zařízení a nutit jejich manažery s sebou nosit notebooky a mobilní telefony pokaždé, když byli mimo kancelář.

Tablety pro podniky

Ještě před několika lety byly v případech, kdy nedostačoval výkon PDA, v podstatě jediným alternativním řešením notebooky nebo mobilní terminály, jejichž použití však bylo omezené především kvůli ceně, která u odolných variant dosahovala i několika desítek tisíc korun za jediné zařízení.

V případě tabletů si můžete vybrat takové zařízení, které přesně splňuje vaše požadavky, ať již potřebujete vysoce odolné zařízení splňující normu IP65 či IP67 (např. tablet Honeywell Marathon), nebo takové, které je možné odolnými prvky vybavit v případě potřeby. Tablety se také stávají čím dál více univerzálními, potenciálně tedy můžete nakoupit stejná zařízení pro řidiče, i pro manažery logistiky.

Odolné a schopné pracovat celý den na jedno nabití

Mnoho tabletů je vybaveno displeji z odolných materiálů - například ze skla Corning Gorilla Glass. Tímto odolným displejem, odolným proti opakovaným pádům z 1.2 m, je vybaven i tablet Motorola ET1 v naší nabídce. Také můžete zapomenout na klasické pevné disky, tablety využívají SSD paměti, jejichž kapacita může být v případě potřeby rozšířena.

Tablety mohou pracovat celý den bez dobíjení - díky technologiím pro správu baterií se zařízení, pokud s nimi právě nepracujete, přepínají do režimu spánku a jsou tak schopné pracovat až 10 hodin na jedno nabití. Jestliže potřebujete zařízení pro intenzivní použití, můžete zvolit zařízení se dvěma bateriemi nebo s bateriemi vyměnitelnými za chodu.

Tablet vhodný pro každou příležitost

Díky stále rozšířenějším webovým a cloudovým technologiím již nemusíte do zařízení instalovat žádný software. Uživatel tabletu se do systému snadno přihlásí pomocí internetu přes WiFi sítě nebo prostřednictvím mobilních datových přenosů a může s podnikovým systémem pracovat v reálném čase. Zaznamenané informace je pak tablet schopen přenášet buď ihned, nebo jakmile se připojí k WiFi síti. Pro speciální obory, jako například potravinářství nebo zdravotnictví, kde jsou kladeny vysoké nároky na hygienu, jsou tablety ideální volbou. Zařízení je možno bezpečně otírat a nemají klávesnici, na které by se zachytávaly nečistoty.

Jedním z takových zařízení je profesionální tablet Casio V-T500. Kombinuje průmyslové vlastnosti a efektivní řízení energie známé z prověřených mobilních terminálů s mnoha různými vylepšeními vyvinutými pro použití v průmyslovém prostředí. Podobně jako u průmyslových přenosných handheldů navrhla společnost Casio elektroniku svého tabletu tak, aby odolal teplotám v rozsahu -20 až +50 °C. Lithiová baterie s kapacitou 7000 mAh poskytuje až 12 hodin provozu. Díky integrované záložní baterii je možné baterie měnit za provozu, což dělá z tohoto tabletu ideální řešení pro průmyslové využití.

Příslušenství k tabletům

Příslušenství pro tablety zahrnuje nepřeberné množství dokovacích stanic a držáků do vozidel, takže je tato zařízení možno používat jak ve vozidlech, tak mimo ně. Pro potřeby podnikových zákazníků mohou být tablety vybaveny nejrůznějšími integrovanými zařízeními, například čtečkami čárových kódů, čipových karet a RFID tagů, profesionálními GPS přijímači pro satelitní navigaci, nebo fotoaparáty s vysokým rozlišením. To eliminuje nutnost používat překážející kabely nebo připojení Bluetooth.

Příkladem takto modifikovatelného tabletu je Advantech DLoG PWS-770, který lze volitelně vybavit přijímačem GPS, WWAN, čtečkou čárových kódů a podporou RFID.

Kontaktní formulář

Vyplněním Vašich osobních údajů se ESP holding a.s., se sídlem U Ráje 449, 40321 Ústí nad Labem, IČ 27261387, stane správcem Vašich osobních údajů. Z právního titulu souhlasu evidujeme Email, Jméno, Příjmení, Telefon, do odvolání souhlasu. Tyto údaje zpracováváme za účelem vyřízení dotazu nebo poptávky. Podrobné informace zde