10 důvodů, proč je Zebra skvělá volba pro Android

OS Android přeměňuje pracoviště, od prostředí továren a skladů, až po zdravotnická centra a elegantní módní butiky. Jako nejpopulárnější operační systém na světě – oblíbený celosvětově u více než 80% uživatelů *1 – je známý a snadno pochopitelný. A díky nástrojům Zebra Mobility DNA, společně se zlepšeným zabezpečením poskytovaným integrovanou technologií Zebra Mx je Android ještě odolnější a všestrannější.

Společnost Zebra nabízí nejširší řadu podnikových zařízení optimalizovaným OS Android navrženou pro maximalizaci obchodní agility, mobility a produktivity. Přináší zlepšení efektivity a zákaznický servis pro organizace ve všech odvětvích průmyslu, po celém světě. Níže se zabýváme klíčovými faktory, které řídí výběr mobilních technologií pro průmyslové a obchodní aplikace. Vhodná kombinace průmyslových odolných zařízení a zabezpečeného operačního systému může přinést nové možnosti, které jsou dokonale sladěny s provozními potřebami a strategickými cíli vaší organizace.

1. APLIKACE A PROSTŘEDÍ

Může vaše zařízení přežít nevyhnutelné? V podnikovém prostředí potřebujete něco, co neselže tváří v tvář kapkám, polití, extrémním teplotám nebo prachu a nečistotám. Měli byste vzít také v úvahu, zda uživatelé těchto zařízení budou používat rukavice, jestli se přístroj bude využívat na přímém slunečním světle a zda bude nutné zařízení desinfikovat.

2. SBĚR DAT

Rychlost a přesnost jsou při snímání kritické faktory. Uživatelé mohou mít potřebu skenovat 1D a 2D čárové kódy, a tyto kódy mohou být poškozeny nebo zkresleny obalovou fólií. V místech, kde jsou položky uloženy nevhodně v rozích nebo na vysokých regálech, může zařízení, schopné snímat na velké vzdálenosti, zvýšit bezpečnost a ušetřit čas. Nástroje Zebra Mobility DNA, jako je SimulScan pro zachytávání čárových kódů, fotografií a kompletních formulářů jediným přečtením, či Swipe Assist pro přesné zachycení dat pouhým sejmutím, dokáží skenovat všechny druhy čárových kódů a formulářů rychleji a snadněji, čímž zvyšují efektivitu a redukují nepřesnosti.

3. POTŘEBA NAPÁJENÍ

Bude vaše zařízení v provozu po celý den, nebo dokonce v několika směnách? Jsou vaši pracovníci neustále v pohybu? Budou mít na dlouhou dobu přístup k nabíjení? Nezapomeňte, že správa napájení nespočívá jen ve vysokokapacitní baterii, která vydrží celou jednu směnu, nebo dokonce v možnosti vyměnit baterii uprostřed směny. Funkce správy napájení v zařízení Android může prodloužit životnost baterie a snížit četnost nabíjení.

4. ZÁCVIK A SNADNÁ OBSLUHA

Čím více je operační systém známý, tím rychleji se uživatelé seznámí s možnostmi zařízení, které používají. Odborná příprava na méně přívětivém rozhraní může trvat déle a v nejlepším případě nemusí být zcela efektivní. Pokud uživatelé nejsou spokojeni se způsobem, jak zařízení pracuje, nebudou mít ani plný užitek z toho, co s ním mohou dělat. Jako nejpopulárnější operační systém na světě bude Android dobře znám vašim zaměstnancům, což znamená, že na základní zaškolení není třeba tolik času a uživatelé najdou rychle a snadno funkce, které potřebují.

5. ZABEZPEČENÍ

Jaká jsou rizika a důsledky možného narušení bezpečnosti vyplývající z mobilního nasazení? Zabezpečení mobilního nasazení je mnohostranné úsilí: od výběru a konfigurace MDM; po definování politik, nasazení a zaškolení; a nakonec na schopnostech zvoleného zařízení. Sada nástrojů mobilního rozšíření Mx (Mobility Extension) společnosti Zebra přeměňuje Android ze spotřebitelského operačního systému na skutečný podnikový operační systém s řadou doplňkových funkcí a možností, které zlepšují zabezpečení a správu zařízení.

6. PŘIPOJITELNOST A KVALITA

Má vaše zařízení sílu a funkce vyžadované pro udržení připojení a vysoce kvalitní aplikační výkon? Pokud musí mít pracovníci přístup k pracovním datům nebo backend systémům během pohybu, může robustní a hladké WWAN/WLAN připojení představovat zásadní rozdíl. Zohledněte, zda vaši pracovníci budou vyžadovat pouze hlas, pouze data, nebo kombinaci obou těchto přenosů. Následně zjistěte, jaký může mít způsob rozmístění vliv na požadovaný dosah. Bude váš systém pokrývat jednu budovu, několik budov, velký průmyslový prostor a/nebo je vyžadována podpora pro pracovníky v terénu?

7. SPRÁVA, KONTROLA A PODPORA

Bude vaše zařízení snižovat zatížení IT, nebo se k němu připojí? Nástroje Mobility DNA pro správu usnadňují implementaci maximální kontroly a zabezpečení, a spolu se sadou nástrojů činí integraci aplikací a mobilních zařízení rychlou, pohodlnou a bezproblémovou. Schopnost centrálně a vzdáleně spravovat vaše zařízení usnadňuje jejich aktualizace a řešení problémů, což snižuje zátěž vašeho IT oddělení. Také, jelikož je Android široce používané rozhraní, je kompatibilní s politikami mobilního managementu a jeho obecná znalost pomáhá snižovat rutinní požadavky na helpdesk.

8. PODPORA A OPRAVY

Je pro vaše zařízení k dispozici plán podpory? Je nákladově efektivní? Zahrnuje všechny možnosti? Udržování vašeho souboru zařízení v provozu vyžaduje jejich rychlé vrácení ze servisu, možnost výměny za jiný připravený kus s již předinstalovaným softwarem a nastavením. A vyčerpávající pokrytí bez otázek. Náš rychlý a odborný servis pro zařízení a infrastrukturu uplatňuje tuto podnikovou úroveň kontinuity na platformě Android.

9. SPRÁVA ŽIVOTNÍHO CYKLU

Jaký bude mít míra záměny zařízení dopad na vaše nasazení? Neustálé nahrazování zařízení, které selhalo a/nebo příliš časté aktualizace mohou mít za následek soubor přístrojů složený z několika generací se značně složitou komplexní podporou a tím i zvýšení kapitálových výdajů. Příslušenství a nabíječky pro novější modely nemusí být zpětně kompatibilní, což vyžaduje další nákupy a další ztráty vlastního kapitálu při předchozích investicích. S platformou Zebra pro Android je budoucnost vaší mobilní strategie jasná.

10. CELKOVÉ NÁKLADY NA VLASTNICTVÍ (TCO)

Kolik budou vaše mobilní zařízení skutečně stát? Když zohledníte potenciální náklady na prostoje pracovníků, zrychlené cykly výměny, další příslušenství a podporu nutnou pro úspěšnou implementaci, skutečné náklady na mobilitu široce přesahují počáteční kupní cenu zařízení. Standardizace na platformě Zebra pro Android eliminuje velkou část složitosti provozování souboru mobilních zařízení, zatímco přístroje využitelné i do budoucna dále snižují celkové náklady na vlastnictví (TCO).

1) Zdroj: IDC, srpen 2015, Zebra corp.

Zvažujete migraci na OS Android?

Stojíte před nákupem nových mobilních zařízení? Pomůžeme Vám vybrat správně. Poskytneme Vám vybrané zařízení k otestování, pomůžeme s přechodem mobilních aplikací. Stačí nás kontaktovat pomocí formuláře níže.

Kontaktní formulář

Vyplněním Vašich osobních údajů se ESP holding a.s., se sídlem U Ráje 449, 40321 Ústí nad Labem, IČ 27261387, stane správcem Vašich osobních údajů. Z právního titulu souhlasu evidujeme Email, Jméno, Příjmení, Telefon, do odvolání souhlasu. Tyto údaje zpracováváme za účelem vyřízení dotazu nebo poptávky. Podrobné informace zde