Jak funguje koncept Digital Twin

Koncept Digital Twin (digitální dvojče) integruje historická a současná data získaná z RTLS lokalizace v reálném čase o zaměstnancích, majetku nebo manipulační technice. Digital Twin dokáže vytvořit potenciální digitální obraz o vašem podnikání, zjistit mezery v procesech a najít řešení nápravy.


Přínosy RTLS konceptu Digital Twin

Vizualizace dat a procesů v kontextu zařízení

Koncept Digital Twin umožňuje vizualizovat data a procesy v kontextu zařízení, abyste byli schopni lépe porozumět procesům a změnám. Získáte relevantní informace potřebné k lepšímu pochopení dané situace a identifikaci slabých míst v procesech.

Vizualizace dat a procesů v kontextu zařízení

Dálkové ovládání a monitoring

Koncept Digital Twin umožňuje sledovat a řídit vaše každodenní operace. Díky kombinaci senzorů a simulací můžete v reálném čase sledovat pracovní postupy, KPI, celkovou efektivitu využití zařízení a další důležitá obchodní data. Digital Twin zároveň poskytuje přehled o tom, jak jednotlivé stroje fungují nebo kdy je třeba je opravit. Rychlejší údržba a opravy jsou zásadní pro zlepšení celkové efektivity výroby.

Dálkové ovládání a monitoring

Simulace možných scénářů a predikce výsledků

Se stále složitějšími procesy koncept Digital Twin poskytuje jedinečnou možnost simulovat scénáře a následně předvídat pravděpodobné výsledky. Pomocí vstupů, jako je čas, typ produktu, dostupné stroje, počet zaměstnanců a skladové zásoby, můžete simulovat různé výrobní procesy, abyste získali přehled o době realizace, celkové efektivitě práce nebo nákladech. Díky tomu můžete testovat a porovnávat nové přístupy před implementací.

Simulace možných scénářů a predikce výsledků

Data o výkonu výroby v reálném čase a analýzy

S konceptem Digital Twin můžete sledovat zařízení, majetek i personál v reálném čase. Získáte nejen plný přehled o operacích, ale také možnost vrátit se v čase a prohlédnout si všechna historická data. Můžete například virtuálné zopakovat incident, který se stal v minulosti, a na základě dat podobným situacím v budoucnosti předcházet.

Data o výkonu výrobu v reálném čase a analýzy

Tvorba bezpečnějšího pracovního prostředí

S využitím konceptu Digital Twin zvýšíte bezpečnost zaměstnanců. Můžete sledovat pohyb osob a manipulační techniky a vytvářet prostředí, které je zcela bezpečné. Zabráníte případném zraněním nebo smrtelným úrazům na základě virtuálních bezpečných zón.

Tvorba bezpečnějšího pracovního prostředí

Efektivní školení s využitím virtuální reality

Využití virtuální reality například pro školení řidičů manipulační techniky urychluje celý proces, šetří náklady a vytváří bezrizikové prostředí. Ve virtuálním prostředí mohou totiž řidiči chybovat, a přesto neohrozí bezpečnost a nezpůsobí materiální ztráty. V konceptu Digital Twin lze vytvářet modely skutečného prostředí provozu i s modelovými situacemi.

Efektivní školení s využitím virtuální reality

 

 

Máte zájem o konkrétní aplikaci RTLS technologie?

Zde je ten nejlepší prostor pro sdílení vašich požadavků – ozveme se co nejdříve.

CAPTCHA
2 + 10 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.