Výhody využití čárového kódu v retailu pro identifikaci zboží

Kvalitní služby na prodejně
Dostatek informací a snadnější nákupy vedou k věrnosti zákazníků.

Přehled o stavu zásob
Rychlá možnost v jakémkoliv okamžiku identifikovat stav zboží na skladě.

Rychlejší práce
Snadnější příjem zboží, vychystávání a násobně rychlejší inventury.

Přesnost
Připravené zboží vždy odpovídá tomu, co si zákazníky vybral.

Flexibilní využití
Čárové kódy pro identifikaci zboží se uplatní i v náročných podmínkách.

Eliminace chyb
Strojové snímání dokáže zajistit až nulovou chybovost.


Benefity využití čárového kódu při identifikaci zboží

RYCHLEJŠÍ PRÁCE ŠETŘÍ PRACOVNÍ SÍLU

Využití technologie čárového kódu v maloobchodě při identifikaci zboží značně urychluje práci, například při vychystávání zboží nebo při inventurách. Informace o položkách obsluha zjišťuje jednoduchým načtením čárového kódu. Načtená data pak postačí nahrát do skladového software.

PŘESNOST A BEZCHYBNOST PROCESŮ

Při ručním zadávání dat nebo při vypisování papírů dochází k častým chybám. Unikátní čárový kód uchovává přesná data, která jsou načítána do čteček čárových kódů. To znamená jistotu, že odpovědný pracovník vždy identifikuje správné zboží. Zákazník pak dostane vždy to, co si opravdu vybral.

BEZKONKURENČNÍ RYCHLOST ZADÁVÁNÍ DAT

Ať už obsluha ručně markuje zboží u pokladny nebo provádí inventuru, rychlost pořízení dat je velmi pomalá a může vést k chybovosti. Načítání dat při identifikaci zboží s využitím čárového kódu je mnohem rychlejší než klávesnicové zadávání. Všechny procesy spojeném s evidencí zásob nebo prodejem jsou zásadně účinnější.

ŠTÍTKY, KTERÉ VYHOVUJÍ I NÁROČNÝM PODMÍNKÁM

Identifikaci zboží čárovým kódem je možné využívat v mnoha podmínkách. Hodí se pro běžnou aplikaci v maloobchodě, ale dají se vytisknout na různé materiály, které se uplatní například v místech s vysokou vlhkostí nebo nízkou teplotou. Vždy se zachováním stoprocentní čitelnosti.


Možnosti identifikace zboží v retailu

Technologie čárového kódu patří mezi nejrozšířenější prostředky automatické identifikace zboží v maloobchodě. Zjistěte, kde všude ho můžete aplikovat:

Inventarizace zboží a majetku

Zavedení identifikace čárovým kódem usnadňuje inventarizaci zboží. Načítání a vyhodnocování dat je bezchybné a účinnější. Rychlý a okamžitý přehled dodává jistotu, že je v obchodě vše pořádku.

Merchandising a řízení zásob

Dopřejte zákazníkům vždy plné regály a podpořte jejich chuť nakupovat. Efektivní identifikace dovoluje snadno vytvářet požadavky na doplnění zboží a zároveň mít přehled o stavu skladových zásob.

Interaktivní kiosky

Stacionární kiosky dovolují rychlý přístup k informacím pomocí načtení čárového kódu. Snadno dohledatelná data o zboží, cenách, slevách a dostupnosti přispívají k pohodlnějším nákupům. Kiosky zároveň umožňují zákazníkům přihlásit se k vyzvednutní objednávek bez obsluhy.

Ambulantní prodej z vozu

Zajistěte, aby byla obsluha při prodeji z vozu významně efektivnější. S využitím identifikace zásilek s využitím čárového kódu si usnadní práci, zajistí bezchybnost a dopřeje zákazníkům lepší nákupní zážitek.

Příjem a výdej zboží

Zaručte v maloobchodě absolutní kontrolu nad přijímaným a vydáváním zboží. Označením položek etiketami s čárovým kódem dosáhnete přesné evidence, identifikace a získáte vždy přehled o stavu zásob.

 

Líbí se vám uvedené řešení nebo před sebou máte specifický projekt?

Zde je ten nejlepší prostor pro sdílení vašich požadavků – ozveme se co nejdříve.

CAPTCHA
2 + 10 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.